Ułatwienia dostępu

Pellet – ekologiczne paliwo

Pellet to ekopaliwo, które w ostatnich latach zdecydowanie zyskało na popularności. Jest on pozyskiwany ze sprasowanych pod wysokim ciśnieniem odpadów drzewnych – trocin, wiórów, bez lakierów czy lepiszczy.

Cechą charakterystyczną pelletu drzewnego jest niska zawartość wilgoci i popiołów, przy jednoczesnej wysokiej wartości energetycznej. Co najważniejsze, spalanie pelletu nie powoduje dodatkowego zwiększenia emisji CO2 do atmosfery, gdyż ilość dwutlenku węgla powstająca przy spalaniu pelletu jest równa lub niższa niż dwutlenek zaabsorbowany z atmosfery, przez drewno, z którego ten pellet powstał. Kolejnym z atutów pelletu jest niewielka ilość popiołu, który powstaje w procesie spalania. A dodatkowo, powstały popiół również jest ekologiczny i można go używać, jako nawozu do roślin.

Nie bez znaczenia dla wszystkich, którzy rozważają korzystanie z pelletu jako paliwa, będzie informacja, że pellet bardzo łatwo się transportuje i przechowuje – najczęściej w dedykowanych zasobnikach. Taki zasobnik – wbudowany- posiada również nasz piec pelletowy do saun.

Obecnie na rynku Unii Europejskiej stosuje się kilka systemów certyfikacji, a jednym z najpopularniejszych jest ENplus, dzielący pellet drzewny na trzy klasy:

  • Klasa A1 – pellet najwyższej jakości, o wysokich parametrach spalania, stosowany do ogrzewania
    gospodarstw domowych;
  • Klasa A2 – pellet drzewny używany w większych instalacjach, z nieco większą zawartością azotu i popiołu;
  • Klasa B – pellet wytwarzany z nieprzetworzonego chemicznie drewna;

Ogrzewanie pelletem to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie wygodę i ekologię. Dlatego też postanowiliśmy stworzyć nasz innowacyjny produkt, jakim jest pelletowy piec do saun, dzięki któremu

Scroll to Top